Donatı Filesi

Isı yalıtım sıvasında oluşabilecek gerilmeleri karşılamak ve çatlamasını önlemek amacıyla min 160 gr/m² ağırlığında, ilk çekme mukavemeti min 40 N/mm olan, alkali dayanımlı cam elyaf dokuma sıva filesi kullanılacaktır. Kullanılacak donatı filesinde alkali testinden sonra max. %50 mukavemet kaybı oluşmalıdır.

TS EN 13496 ile uyumlu olmalıdır.
1. Ağırlık; 160 gr/m2
2. Mukavemet (Alkali öncesi Atkı yönünde); >=40N/mm
3. Mukavemet (Alkali öncesi Çözgü yönünde); >=40 N/mm
4. Alkali sonrası her iki yönde mukavemet azalması;<%25

KÖŞE PROFİLLERİ:
Binanın yapısal köşelerinde ve estetik amaçlı cephe elemanları ile kapı- pencere merkezlerinde alüminyum, PVC yada fileli PVC köşe profilleri kullanılacaktır. Kapı - pencere üst merkezleri ile çıkmalarda ve gereken diğer noktalarda yağmur ve benzeri su akıntılarının yapı yüzeyinden uzaklaştırılmasını sağlayacak damlalıklı alüminyum ya da PVC köşe profilleri kullanılacaktır.

SON KAT DEKORATİF KAPLAMA:
Donatı sıvası katı üzerine, sistemi dış etkenlere karşı korumak ve estetik sağlamak amacıyla Çimento esaslı, elyaf takviyeli, su itici, üzeri boyanabilen mineral kaplama (Hidrofobik: Su iticiliği yüksek, su absorpsiyonu (w) < 0,5 kg/m2h0,5 DIN 52617, DIN 1060 ve DIN 1164'e göre süper beyaz çimento ve beyazlığı yüksek kireç mineral bağlayıcılı, düşük organik madde katkılı, Buhar geçirgenliği yüksek sd < 0,3 m DIN 52615,) kullanılacaktır.

SON KAT DIŞ CEPHE BOYASI:
Mineral kaplamanın boyanması amacıyla silikon emülsiyon esaslı, buhar geçirgenliği ve su iticiliği yüksek, silikonlu dış cephe boyası kullanılacaktır.